• kristynasolnickova

Bavte se s dětmi při vytváření originálních velikonočních vajíčekBarvení vajíček patří k nejoblíbenějším velikonočním tradicím. Jsou to okamžiky, kdy si s rodinou užijete spoustu zábavy a společně stráveného času. Vyzkoušejte letos i něco nového, fantazii se meze nekladou.


Sladká a veselá vajíčka

Barevné posypy známe především z dortů, můžete je ale krásně využít i při zdobení vajíček. Potřete vařené vejce škrobovým lepidlem a obalte v takzvaných "sprinkles", následně nechte přes noc zatuhnout.


Mramorová vajíčka

Mramorování je jedním z letošních velikonočních hitů. Vajíčka uvařená natvrdo rychle osušte a ještě teplá až horká obarvěte následujícím způsobem. Navlékněte si rukavici, do dlaně kápněte jednu až dvě kapky zvolené barvy (určené na vajíčka) a vejce po dlani krátce poválejte. Chcete-li dosáhnout vícebarevného efektu, rukavici pak otřete suchým ubrouskem a uvedený postup opakujte s jinou barvou.


Vytvořte 3D efekt

Jistě znáte techniku zdobení vajíček voskem. Tu můžete využít také k výrobě trochu netradičního 3D efektu. Společně s dětmi obarvěte vajíčka tak, jak jste zvyklí, následně voskem vytvořte plastické tvary (například puntíky).


Květinová velikonoční vajíčka

Krásnou kraslici vykouzlíte za pomoci lisovaných květin a lístečků. Takto připravené rostliny přilepte za pomoci štětečku a lepidla na vajíčko, nechte zaschnout a zafixujte bezbarvým lakem.


Velikonoční kuřátka

Vytvořte si s dětmi kuřátka z vajíček. Obarvěte vejce ve žluté barvě a za pomoci fixy vykreslete kuřátka. Děti jim pak mohou i vytvořit hnízda třeba z krepových papírů.


Mozaiková vajíčka

Technika mozaiky je ideální pro jemnou motoriku dětí, ale zároveň pozor na bezpečnost. Pracovat totiž budete s vaječnými skořápkami. Skořápky obarvěte a nalepujte do požadovaných vzorů na celá vajíčka.


Dekorujte papírem

Rádi s dětmi tvoříte z papíru? Pak ho využijte i ke zdobení velikonočních vajíček. Fantazii se meze nekladou a papírové výtvory umístíte snadno tavnou pistolí na vajíčko.


Foto: Shutterstock

61 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše