• vmv

Dřevěný koník pro ségruStateční kutilové se tentokrát pustili do výroby dřevěného koníka. Podobného můžeme pro radost našich nejmenších vyrobit podle návodu. S koníkem je poté možné závodit nebo objevovat přírodní krásy z pomyslného „koňského hřbetu“.

Materiál:

spárovka 30 cm (Tloušťka 1,8 mm)

kulatina 24 mm

kulatina 28 mm

kulatina 10 mm

dřevěné spojovací kolíčky

vruty

třásně

barvy

laky

Postup:

Na spárovku si předkreslíme hlavu koně, kterou vyřízneme a obrousíme. V hlavě koně vyvrtáme díru. Ta nám bude sloužit pro upevnění držátek. Na spodní hraně krku vyvrtáme díru, kam následně upevníme dřevěný spojovací kolíček.

Z kulatiny (24 mm) si uřízneme dvě držátka dlouhá 70 mm. Konce zbrousíme a zakulatíme. Na druhém konci si uprostřed v ose vyvrtáme díru, následně spojíme skrz hlavu dřevěnou kulatinou (10 mm) a vše slepíme dohromady.

Kulatinu (28 mm) si uřízneme na délku 900 mm, kde na konci v ose vyvrtáme díru pro dřevěný spojovací kolíček a spojíme kolíčkem tyč s hlavou.

Dále si vyvrtáme dvě díry pro vruty a sešroubujeme tyč s hlavou dohromady. Hrany obrousíme, aby nám vše pěkně lícovalo. Osu koleček zhotovíme tak, že na druhém konci tyče vyvrtáme kolmo k ose díru na dřevěnou kulatinu (10 mm).

Pilovou vrtací korunkou si ze spárovky vyřízneme dvě kolečka. Ty obrousíme a přilepíme na osu prostrčenou skrz tyč.

Na závěr dřevěného koníka natřeme barvou, namalujeme oči, ústa a uši. Abychom si s koníkem užili spousty legrace a dlouho s námi vydržel, oblékneme ho do lakovaného kabátu. Natíráme štětcem a bezbarvým lakem. Třásně nebo-li hřívu připevníme sponkovačkou.

Video návod pro výrobu dřevěného koníka naleznete v osmém díle magazínu Na Houpačce.

24 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše