• vmv

Gump - pes, který naučil lidi žít
Jejich oči vyjadřují věrnost, naději, pochybnosti i bezmeznou lásku. Tato čtyřnohá stvoření jsou odrazem svých pánů a pokud zradí, tak jen proto, že nás nepochopili. Psi milují celým srdce, neřeší naše chyby a my bychom jim měli poskytnout jistotu.

Gump je tulák, hledající lásku a naději. Příběh psí pravdy vypráví to, co nám nikdy naši čtyřnozí kamarádi slovy nedokáží říct. Psi nevypustí jedinou větu a přesto s nimi umíme komunikovat.

Psích kamarádů hledající štěstí v podobě lidské náruče jsou přeplněné útulky a Gump byl jedním z nich. Jeho příběh mapuje, kolik nástrah musí zvládnout, než se dostane do náruče svého pána. Ve filmu pochopíme, že se vlastně v každém psovi ukrývá „malý“ tulák. Je o síle a neznalosti každého psa. V čivavě, která celý den čeká, než se vrátíme z práce domů. V malém obtloustlém buldočkovi, který nás při procházce následuje, sotva popadá dech. Díky Gumpovi-psovi, který naučil lidi žít zjistíme, že co člověk v psím srdci zničí, dokáže zase jen člověk uzdravit.

Rodinný film podle předlohy Filipa Rožka je o světě, který většina z nás nezná. O tom, jak nás vidí zvířata a jak je ten náš svět pro ně důležitý. Svět, který jim dává domov, sílu, naději, ale také bolest. Zjistíme, co znamená pohlazení po psí hlavě…

K příběhu o psím hrdinovi Gumpovi se váže i motivační píseň „Protože to nevzdám!“ zpěvačky Olgy Lounové. Skladbu napsala poté, co jí autor stejnojmenné knihy o Gumpovi Filip Rožek přečetl kousek o psím hrdinovi.

Písnička je, jak se říká „nakažlivá“ a velmi rychle si ji začneme pobrukovat také. S jejím motivačním přesahem a sílou se navíc můžeme všichni ztotožnit. Je o životní cestě a osudech, které na ní potkáme a NIKDY TO NEVZDÁME! A TAK TO JE.

Jak umí běžet GUMP závod plný pastí, překážek a strastí, uvidíte v kinech od 22.července.

28 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše