• vmv

Hlídači, hlídačky nebo hotely


Prázdniny se neúprosně blíží. Čeká nás čas léta, výletů… A řada z nás stejně jako každý rok řeší problém, kam dát na hlídání svého čtyřnohého kamaráda. Jenže dávno je pryč doba, kdy páníčci museli oželet odjezd z domu, protože měli psa. Dnešní moderní doba nabízí zvířatům téměř vše, co využívají v lidském podání jejich páníčkové. Psí hotely, ale i tety nebo strejdy na hlídání.

Pokud se rozhodnete pro chůvu ze svého okolí, pečlivě vybírejte. Svět sociálních sítí nabízí nespočet virtuálních skupin milovníků psů, kteří si mazlíčky například hlídají bezúplatně. V takovém případě stačí zadat poptávku, vybrat si region a vyčkat, kdo se vám ozve. Důvěřujte, ale prověřujte. A v tomto případě to platí dvojnásob. Hlídací tetu nebo strýce je dobré ověřit pomocí recenzí. Každý slušný hlídač takové informace poskytuje veřejně a za své služby účtuje okolo 350 korun na den a noc. Profesionální hlídači se o čtyřnohé kámoše starají většinou v domácím prostředí, kam pejska nastěhují i s jeho krmením, miskou, pelíškem a hračkami. To proto, aby mu po páníčcích v prvních dnech nebylo smutno a stále cítil pach svého domova.


Ti správní hlídači psíků se snaží mazlíčky při jejich odloučení od páníčků zabavit. Věnují se dlouhým procházkám spojených s výchovou a socializací psů. Pokud tedy nemáte nejvzornějšího hafana, možná se na „psí dovolené“ i něco přiučí.


Další možností, kde ubytovat psa po dobu vaší nepřítomnosti, jsou psí hotely. Vždy je dobré s vaším čtyřnohým přítelem takové zařízení předem navštívit. Hotel pravděpodobně nenabídne spaní v posteli. Kotce většinou navštěvují hůře zvládnutelní a méně přátelští psi. Ti, kteří jsou dobře socializovaní často fungují volně s celou psí hotelovou smečkou.


Před umístěním čtyřnohého miláčka do hlídacího zařízení se také ptejte po fotografiích a informovanosti pomocí mailů nebo sms zpráv, které vám každý svědomitý „hlídač“ nabídne. To proto, abyste po dobu vaší nepřítomnosti měli přehled, jak váš psík odloučení zvládá. Některé psí hotely dokonce mají ve svých areálech rozmístěné kamery s nepřetržitým videozáznamem. Takovou vymoženost ocení hlavně majitelé psů, kteří se jen těžko od svých mazlíčků odpoutávají.

55 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše