• vmv

Knoflíkové hrátkyJsou nesmrtelné a nikdy nevyjdou z módy. S knoflíky se denně potkáváme při zapínání kalhot, halenek, svetrů, bund, ale dají se využít také jako dekorace, na náušnice, náhrdelníky a spousta dalšího. Krabičky plné pestrobarevných knoflíků nejrůznějších tvarů a velikostí schraňují naše prababičky, babičky i maminky. Tyto fascinující malé i velké perličky mají prostě mnohostranné využití a vy s nimi můžete zabavit třeba své děti. Ke knoflíkovým hrátkám nepotřebujete mnoho prostoru. Stačí jen nadšení pro hru a můžeme začít.


Neposedné knoflíčky

K této hře si připravíme co nejvíce knoflíků. Hodit se budou knoflíky různých tvarů, materiálů i velikostí. Dále jednu plochou nádobu, použít můžeme například malý tácek. Dvě špejle na způsob „čínský hůlek“, stopky, papír a na zapisování tužku.

Nejdříve si určíme časové rozmezí cca 2 minuty, během, kterých se budeme snažit dopravit co nejvíce knoflíků na plochou nádobu.

Pravidla hry jsou jednoduchá. Ti, kteří umí nabírat hůlkami rýži, to budou mít mnohem jednodušší. Kdo uchopí pomocí špejlí-hůlek, zdvihne a po přenesení spustí na dané místo v určeném čase nejvíce knoflíků, ten vyhrává. Jenže tak jednoduché to zase nebude. Snadno se totiž stane, že knoflík vyklouzne těsně před cílovým místem. Tato hra je současně zábavná, ale i zlostná.

Za nejmenší, těžko uchopitelné nebo hrbolaté knoflíky přičítáme body navíc. Neposedné knoflíčky si může zahrát libovolný počet hráčů. Vítězem se stává ten, který si na konci hry „vyhůlkuje“ největší počet knoflíků.


Knoflíková hra

S knoflíky se můžeme vydovádět i venku. Díky této hře zapojíte nejen svaly, ale i hlavu a vlastní odhad. Knoflíková pohybová hra má opět velmi jednoduchá pravidla.

K odstartování zábavy je nutné nejdříve vytyčit herní území nebo trať, kterou budeme při hraní muset několikrát překonat.

Na start trati vysypeme, co nevíce různě velkých knoflíků. K pomyslné cílové rovince rozmístíme plastové láhve. Počet zvolíme podle počtu týmů a hra může začít.

Úkolem hráčů je v daném časovém limitu donést co nejvíce knoflíků. Ale pozor, má to háček! K nejlepším výsledkům potřebujeme skvělý odhad. Knoflíky lze nosit pouze po jednom. Pokud, ale soutěžící donese knoflík, který kvůli své velikosti nezapadne hrdlem láhve, musí se s ním vrátit na začátek trati a vzít jiný knoflík. Vyhrává ten, kdo do vypršení časového limitu nanosí více knoflíků do láhve.

92 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše