• vmv

Koňský stratég a vynálezce


Působí nevinně, ale za jeho malými kukadly se stále něco vymýšlí. Poník je výjimečné zvíře, s kterým bude radost trávit čas. Pokud nemáte prostor na „velkého“ koně, ale tato výjimečná zvířata vás naprosto okouzlila, poník pro vás bude skvělým společníkem. Díky jeho rozměrům jej můžete brát téměř všude. Poníci mají obrovský apetit. Pokud budete mít pocit, že s vámi váš roztomilý poník hraje na schovávanou, vaše kroky by měly nejprve vést k hromadě mrkví. U jeho oblíbené pochoutky ho jistě naleznete. Jeho mozek bez přestávky pracuje na plné obrátky. Přemýšlí, analyzuje a v podstatě trénuje vaši ostražitost. Je velmi mrštný a bez větších problémů se vyvleče z každé ohlávky. Nikdo netuší, jak to dělá, ale skutečně to umí!

Poníků existuje několik plemen. Mezi nejrozšířenější druhy patří velšský a shetlandský pony. A právě shetlandský poník vás může poněkud překvapit. On totiž není úplně miniaturní koník. Tento druh dosahuje výšky v kohoutku přes 137 cm.

Poník je osobnost a obecně jsou velmi učenliví. Pokud na svého nového zvířecího parťáka nebudete příliš pospíchat, obrníte se trpělivostí, několikanásobně vám vaše úsilí vynahradí. V dnešní době se najde celá řada aktivit, která zabaví vás i vašeho poníka. Kromě jezdectví, které samozřejmě přísluší dětem, to může být učení různých triků. Dejte si s poníkem čas a on se na vás za odměnu třeba dokáže usmívat nebo rozdávat pusinky. O ponících se více dozvíte také v druhém díle magazínu Na houpačce – www.iprima.cz
32 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše