• vmv

Královnu květin darujte podle barvy


Jsou královny květin a patří mezi nejoblíbenější květiny vůbec. Jejich symbolika sahá až do antiky. Růže rychle uvadá a tak zde vyjadřovala pojímavost života. Květina, která nikdy není bez trnů, je spojovaná také s bolestí. Často se dává do souvislosti s řeckými bohy, kdy například upozorňuje na krev Afrodity, která se o její trny zranila. Korunní lístky této jedinečné květiny lehce opadají, čímž ukazují pomíjivost a smrt. Stejně tomu bylo i u Germánů, kde se růže zasazovaly na obětních místech nebo na hrobech.

Ve Středověku růže uctívala pannu Marii, která dokonce získala přívlastky jako růže bez trnů nebo nejkrásnější růže mezi ženami. Tato na první pohled obyčejná, ale krásná květina, k lidem od nepaměti promlouvala různými způsoby i významem. Dnes symbolizuje především láskou a vše co k ní patří. Stejně jako láska pomalu rozkvétá, rodí se růže z poupěte. A stejně jako láska dokáže bodnout ránu do srdce, umí růže zranit svými ostrými trny.


S růží nemusíte hledat slova, každá má svůj význam, stejně jako jejich barva.


ŘŮŽOVÁ jasně říká: Mám Tě rád(a). Půvabné růžové růžičky ocení všechny romantičky a skvěle se hodí pro mladé slečny.

ČERVENÁ je vyznáním lásky. Nejkrásnější, nejžádanější a nejoblíbenější červená růže se hodí k vyjádření citů.

ORANŽOVÁ dokáže rozzářit partnerku, maminku i kolegyni v práci. Je to barva růže, která odbourává napětí a přináší pocit důvěry, přátelství a sdílení.

ŽLUTÁ patří k radosti, optimismu a veselí. Žlutá růže cokoliv napraví, vykomunikuje nebo uzdraví.

FIALOVÁ je kyticí děkovnou, vyjadřující moudrost, citlivost a osobnost obdarované.

CHAMPAGNE vnáší noblesu a eleganci. Tato barva růže je výborným dárkem pro ženy s citem pro detail a vytříbeným vkusem.

BÍLÁ růže symbolizuje úctu, věrnost a respekt. Svojí barvou vyjadřuje čistotu svých úmyslů i vřelé poděkování.

MODRÁ je ta, kterou v přírodě nenajdete. Je jiná, proto vyjadřuje obdiv, uznání a věrnost. Říká se, že spolu s modrou růží ženě svého života darujete také své srdce.

37 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše