• vmv

Maminčina nástěnka s Láskou
Při výrobě nástěnky můžeme plně rozvinout svoje schopnosti a kreativitu. Podle umístění a funkce výrobku volíme materiál, velikost, doplňky, barvu nástěnky…MATERIÁL:

prkna 130x30 (mm)

prkna 60x30 (mm)

truhlářské spojovací kolíčky

králičí pletivo

barva

dřevěné kolíčky

vruty


POSTUP:

Nejdříve si připravíme rám nástěnky. Spodní stranu zhotovíme z prkna 130x30, horní stranu z prkna 60x30. Obě nařežeme na 350 mm a dvě boční 60x30 na 450 mm. Nezapomeneme na poličku, která nám zatraktivní spodní díl nástěnky. Poličku budeme umísťovat na silnější prkno, kratší stranu nástěnky. Poličku zhotovíme v délce 330 mm.

Všechny části nástěnky budeme spojovat jednoduchým způsobem tzv. na tupo, pomocí kolíčků. Do všech spojovacích částí vyvrtáme otvory. Do nich vložíme kolíčky, kterými všechny části spojíme a slepíme.

Na vzniklý rám spodní širší strany přiděláme poličku pomocí kolíčků a lepidla.

K začištění nástěnky rám zbrousíme, opálíme plamenem a vykartáčujeme. Dále natřeme suchým štětcem, abychom dosáhli lehké patiny.

Králičí pletivo připevníme na zadní stranu rámu sponkovačkou. Z přední strany na pletivo připevníme barevné kolíčky, které doplníme například fotografiemi.

Na vrchní zadní stranu přišroubujeme očka, která budou sloužit pro zavěšení na zeď. Pod poličkou ještě upevníme háčky, díky kterým nám vznikne věšák na klíče.

Naši kutilové ke Dni matek ještě nástěnku doplnili červeným srdíčkem, z lásky pro maminku.
17 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše