• vmv

Mlýn kam přilétají andělé


Na úpatí Novohradských hor nalezneme dokonalý skvost. Martinský mlýn není jen místem pro odpočinek, sem dokonce přilétají andělé.


Už při příchodu k bývalému vesnickému mlýnu vám bude jasné, že od skutečné pohádky vás dělí jen pár kroků. Osamocené historické stavení je laděné v kontrastní černobílé barvě rámované pouze šedými odstíny.


Po příjezdu budete přivítáni mlynářem nebo mlynářkou, kteří otevírají bránu do jiného světa. Přes zápraží se dostanete k původní mlýnici. Ta dnes slouží jako restaurace pro ubytované hosty s dokonalou replikou starodávné pece a s výhledem na plně funkční mlýnské kolo. Z uzavřeného dvora v přízemí, ale i z pavlače, je možné nahlédnout do devíti originálních pokojů. Stejně jako celý interiér Martinského mlýna i pokoje jsou chloubou majitelky objektu Martiny Doudové. Právě tady Martina uplatnila svoji zálibu v navrhování a zařizování interiéru. Každá stylová světnice je navíc tematicky pojmenovaná. Devět pokojů je prostě originální svým vzhledem i názvem.

Ubytovat se můžete v Husopasce, Bylinkovně, Baštýři, Mlýnské šalandě, Hamerně, Květinářce, Ptačníkovi, Včelaři anebo na seníku Pernerka.


Na Martinském mlýně si užijete dokonalou relaxaci v mlýnské lazebně, v sudu na hrázi nebo při bylinkových masážích. Krásné dny zde doplňují vlahé noci za zvuku lesů vod a strání. A co víc? V těsné blízkosti Martinského mlýna naleznete tajuplnou andělskou skálu. Sem každé ráno s dotekem prvních ranních paprsků přilétají andělé. Skála směřující na východ má smutný a zároveň krásný příběh. Je totiž pomyslnou vzpomínkou na milovaného manžela i tatínka Martiny Doudové. Muži jejího života zde mají své místo a svého anděla. Navíc každý, kdo Martinský mlýn navštíví, může na andělskou skálu položit ochránce za někoho nebo někomu. „Nikdo tam nemůže dát anděla pro sebe nebo za sebe, ale vždycky jako dar někomu jinému. Andělé, kteří tam už mají své místo, jsou v podstatě dárky,“ upřesňuje majitelka neobyčejného stavení Martina Doudová.


731 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše