• vmv

Námořnický květináčový kruh


V jednoduchosti je krása a v podobě námořnického květináčového kruhu to platí dvojnásob. Zkušenosti nepotřebujete. Stačí jen chuť a několik, již nepotřebných květináčů.


Materiál na výrobu:

- různě velké staré květináče

- kulatina nebo drát (např. roxor 6mm) použít lze jakýkoliv materiál, ze kterého dokážeme vytvořit kruh

- vázací drát

- barva na květináče (např. bílá, modrá)

- štětec

- smirkový brusný papír


Postup výroby:

1. Pro základ květináčového kruhu si vytvoříme kruhový rám. Ten vznikne stočením dvou roxorových tyčí o průměru 35 a 40 cm. Konce roxoru svaříme, aby vznikl opravdu pevný kruh. Dále přivaříme očko na zavěšení. Ke zhotovení kruhu můžeme použít také více vrstev drátu s menším průměrem. Dráty postupně ohýbáme do kruhu a svážeme vázacím drátem tak, aby opět vznikl pevný rám.


2. Květináče si rozložíme – rozplánujeme na kruh. Počet a velikost květníků se snažíme uspořádat tak, aby výsledný efekt byl co nejlepší.


3. Květináče si postupně natřeme a patinujeme. Natíráme tzv. suchým štětcem, kdy na špičku štětce dáváme velice málo barvy, kterou naopak co nejvíce roztíráme. Tímto způsobem vytvoříme ideální patinu. Nejdříve natíráme bílou barvou a až po jejím zaschnutí stejný způsobem natíráme modrou barvu. Nakonec lehce přebrousíme již natřené květináče smirkovým papírem, čímž dovršíme požadovanou patinu.


4. Vázacím drátem květníky připevníme na rám, jak jsem si předem naplánovali.


5. Na závěr květináče oživíme zasazením již vzrostlých rostlin. Ideální jsou nenáročné květiny jako břečťan nebo netřesk.


6. Takto hotový námořnický květinový kruh pověsíme.Další z nápadů, kde můžete naplno využít vlastní fantazii. Použijte libovolné květiny, barvy i květináče 😊

93 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše