• vmv

Prázdninové hrátky
Léto, prázdniny, vysílení rodiče a neúnavné děti. I tak se někdy projeví čas dovolených a lenošení. K zábavě našich ratolestí leckdy chybí nápady. Vyzkoušet proto můžeme pár osvědčený her, které si děti jistě užijí.K PŘEKÁŽKOVÉ DRÁZE se dá využít část zahrady. Při procházce lesem nebo parkem posbíráme staré kousky dřeva, doma nepotřebné krabice a využít můžeme také zahradní židle. Jednoduše vše, co lze přeskočit, přelézt nebo podlézt. Pokud si děti ke zdolávání dráhy přivedou ještě kamarády, skvěle se pobaví, unaví a navíc získají tolik potřebné zážitky z prázdnin.Aktivitu, která nespojuje jen zamilované páry můžete dopřát také svým dětem. Jde o HVĚZDY A SOUHVĚZDÍ. Navíc pozorování hvězd zabere více času a ještě děti naučí. Pro začátek se jistě vyplatí například stáhnout aplikaci Astronomie pro děti vesmírná hra. Pátrat po souhvězdích na obloze bude pro školáky nejen přínosné, ale i tak trochu magické. Druhý den si potom mohou souhvězdí namalovat nebo tvořit ze špejlí.Jestli-že rádi vyrážíte do přírody, využijte svoje putování k poznávání. Děcka nalákejte na sbírání bylinek a lístků k vytvoření „voňavých“ HERBÁŘŮ.

Je to zábava pro zvídavé a trpělivé děti. K nápovědě můžeme využít internetové stránky například www.kvetena.czZapátrejme ve svých starých pokladech a připravme dětem CVRNKÁNÍ KULIČEK.

Potřebovat budeme kuličky hliněné, skleněnky a důlek. Ten stačí vytvořit patou v zemi. Potom se určí počet kuliček, které budou určené ke hře (například 8 nebo 10 kuliček). Hra je většinou pro 2 hráče.

Rozhoz uskuteční oba hráči od vyznačené čáry jednou kuličkou směrem k důlku. Ten, jehož kulička je blíže k důlku, vyhrává rozhoz.

První rozhozovou kuličku použijte pro následný rozhoz. Směrem k důlku hoďte všechny své kuličky (v našem případě každé dítě 4 nebo 5 kuliček).

Ten, komu se podaří umístit do důlku více kuliček nebo má kuličku blízko důlku, začne první cvrnkat. Po každém cvrnknutí následuje střídání hráčů, i když zasáhneme důlek. Dobré je mít kuličky barevně rozdělené. Při cvrnkání bychom měli minout soupeřovo kuličky.

Menším dětem často vyhovuje jednodušší házení kuliček do jamky bez cvrnkání. Zbylé kuličky, které jsou po rozhozu mimo jamku, se znovu rozdělí na další hod mezi oba hráče. Vyhrává ten, kdo vhodil do jamky nejvíce kuliček.
49 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše