• vmv

Recyklace starých džínů
V desátém díle magazínu Na houpačce si malé parádnice zkusily vyrobit kabelku ze starých riflí. Za pomoci Lucie Chmelíkové ušily kabelky s kapsami, krajkou nebo korálky. Video návod nalezneme na www.iprima.cz

Při recyklaci starých džínů je možné vyrobit mnoho užitečných věcí a doplňků. My vám přinášíme tip na sukni, obal na květináče nebo kuchyňskou chňapku.

Lemy na džínách jsou velmi estetické a dají se využít jako stylový obal na květináče.

K výrobě budeme potřebovat prázdnou plechovku s větším průměrem. Využít lze například plechovka od barvy.

Ze starých džínů odstřihneme krajní lemy z nohavic. Ty postupně obtočíme a tavnou pistolí připevníme okolo obvodu celé plechovky. Velmi jednoduše tak vytvoříme květináč, který bude nepřehlédnutelným doplňkem v naší domácnosti.

Kuchyňská chňapka by měla být pevná a odolná, což nám zaručí právě materiál ze starých džínů-denim. Zadní kapsy odpářeme z riflí a sešijeme v místě původních švů. Takto připravenou chňapku můžeme dozdobit například pomocí starých knoflíků. Ty stačí na látku připevnit tavnou pistolí.

A pokud vám v šatníku aktuálně chybí sukně, spíchneme jí během chvilky opět ze starých riflí. Při výrobě džínové sukně odstřihneme nohavice a rozpáráme švy v oblasti sedu. Ze vzniklého volného okraje kalhot rázem máme sukni hotovou. Dolní okraj sukýnky můžeme pro větší estetičnost nápaditě obroubit například krajkou. Pro odvážnější slečny se bude hodit módní postupně odpáraný efekt.
63 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše