• vmv

Starého psa naučíš s klikrem!


Dobře vychovaný pes je nejlepší odměnou pro každého pejskaře. To, že bychom s výchovou měli začít už od štěňátka, víme všichni. Mladý proutek se opravdu nejlépe ohýbá, ale podle zkušených kynologů lze učit také staršího psa. Skvělou pomůckou nám přitom může být klikr. Jednoduché mechanické zařízení padnoucí do ruky, které při spuštění vydává krátký jasný zvuk. Jde o jakési kliknutí nebo cvaknutí. Jednoduchého pomocníka výborně využijeme například u psa, který už špatně vidí a občas se mu někam zatouláme. Klikrem ho totiž dokážeme nasměrovat k nám na odměnu.


Klikr trénink se řadí do pozitivní výchovy psů a řada majitelů si ověřila, že s klikrem je trénink efektivnější a čtyřnohé mazlíčky baví.


Ze začátku je dobré trénovat na místech, kde budete mít s mazlíkem naprostý klid. Je důležité, aby se pes soustředil na nový způsob tréninku. Dopřejte mu čas a nevyžadujte ihned povely. Pouze klikejte a při zvuku klikru dávejte pejskovi pamlsek. Nejlépe se bude hodit takový, který rychle zbaští. Jedině tak čtyřnohý kamarád pochopí, že za zvukem „klik“ přichází odměna. Cvičte 3x3 minuty denně alespoň týden, ideálně před krmení.


Ve chvíli, kdy si hafík spojí kliknutí s provedeným povelem, máte téměř vyhráno. Nyní už můžete zařadit povely a začít se samotným klikr tréninkem. Kliknutím v podstatě čtyřnohého parťáka chválíte, vysíláte mu jasný signál „šikula“, což podpoříte odměnou – oblíbeným pamlskem.31 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše