• vmv

Vneste do zahrady život


Je pro nás místem odpočinku, ale současně také pracovní povinností. Zahrady lákají k nejrůznějším oslavám, sešlostem s přáteli či rodinou. Místo, kde trávíme chvíle volna můžeme nechat růst jako dříví v lese anebo si ho zpestřit jednoduchými triky.

Pokud se rádi vracíte do bezstarostného dětství, jistě vás na zahradě potěší květná louka. Není nic krásnějšího než využít přirozeného půvabu planých rostlin. Než se, ale do zkrášlování pustíte, neměli byste zapomenout vylehčit půdu v zahradě pískem. K výsadbě se bude skvěle hodit například nádherně vonící heřmánek, kopretiny nejen pro zámeckou paní nebo různé hledíky a kohoutky.

A alespoň jeden keř. Ten by neměl podle řady odborníků chybět na žádné přírodní zahradě. Tůje nebo exotické keře ale protentokrát vynechte. Vsadit můžete na keříky, z kterých budete mít užitek. Stejně jako ve volné přírodě, i na vaší zahrádce se bude nádherně vyjímat například černý bez. Jeho květy nejen že krásně vypadají, úchvatně vonní, ale sušené je můžete použít v chladnějších dnech na čaj. Z bobulí potom jistě zahřeje bezinkový likér. Barevnou škálu vám doplní šípek, i ten se hodí na výtečně zdravý čaj, anebo líska.

Nechte svoji zahradu ožít a buďte užiteční. Živé ploty z planých keřů vám budou sloužit jako ochrana před větrem. S prvními květy uděláte radost pracovitým včelám a čmelákům.

Zahradu můžete „oživit“ malým zahradním jezírkem nebo roztomilými cestičkami. K výrobě vám postačí štěrk nebo drobné kamínky, které jsou cenově dostupnější než dlažba. A nikam nepospíchejte! Před pokládkou štěrku nebo kamínků si pečlivě vyznačte kudy váš chodníček povede. Odstraňte přebytečnou půdu a trávu, na zem připevněte nepropustnou slídu, která dokáže zabránit v růstu plevele. Na zeleném trávníku se vám bude hezky vyjímat světlá barva kamínků.

63 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše