• kristynasolnickova

Vyzkoušejte 5 tipů pro venkovní sušení prádlaKdo by si nepamatoval na vůni čerstvě vypraného prádla, které naše babičky sundávaly z venkovní šňůry? Postupem času se k venkovnímu sušení vrací stále více domácností, pokud mají tu možnost. Jak ale zajistit, abychom oblečení z prádelní šňůry sundávali krásně voňavé a proschlé? Vraťme se zpátky do minulosti a osvojme si tipy našich babiček.


1. Sušák umístěte do stínu

Ačkoliv přímo sluneční paprsky slibují rychlé usušení prádla, velký žár nedělá oblečení dobře. Díky ostrým slunečním paprskům vám totiž oblečení může vyšisovat. Umístěte proto sušák na sušení prádla do stínu, kde díky příjemnému letnímu vánku proschne v průběhu dne také.


Náš tip:

Kompaktní venkovní rotační sušák Vileda Sun-Lift je ideální i do zahrad, které nejsou příliš velké. Lze jej rychle nainstalovat pomocí dodávané uzemňovací zásuvky a kombinuje skvělý design a inovativní systém stále perfektně vypnutých šňůr. Navíc se dá několika rychlými pohyby celý složit.


2. Převraťte prádlo naruby

Většina z nás už si zvykla, že pro zachování barev a kvality materiálu je dobré prát mikiny či trička naruby. Jakmile je vyndáte z pračky, neobracejte ho a pověste ho ve stejném stavu. Vyhnete se tak zašpinění prádla hmyzem nebo zvědavými ptáky a navíc ochráníte kvalitu barev na slunci.


3. Pozor na přeschnutí

Pokud prádlo necháte na vzduchu příliš dlouho, může se vám stát, že bude ztvrdlé a přeschnuté. To je noční můra většina z nás, protože takové prádlo jde velice těžko vyžehlit. Navíc materiály jsou pak velmi nepříjemné na dotek a většinou putují zpátky do pračky pro nejjednodušší nápravu.


4. Zaměřte se na techniku věšení

Před pověšením každý kus prádla protřepejte. Prádlo se tak vyrovná a usnadní se tak jeho budoucí žehlení. Zaměřte se na narovnání švů, nohavic kalhot, rukávů triček a košil. Oblečení pak věšte tak, aby k němu měl ze všech stran přístup vzduch. Nezapomeňte prádlo upevnit kolíčky, které ho zafixují i při menším poryvu větru, aby neskončilo na zemi. Kolíčky umísťujte za pevnější okraje prádla tak, aby se zabránilo možnému poškození oblečení. Rada našich babiček je: raději více kolíčků než méně. Prádlo zůstane upevněné a hlavně se nevytahá, jako když ho upevníte méně kolíčky.


Foto: Shutterstock

9 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše